Rezerwuj

Balie piwne

Kąpiel w drewnianej balii z dodatkiem ekstraktu z piwa. Znajdujące się w piwie drożdże są bogatym źródłem witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B12, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Kąpiele piwne zaleca się przy łojotoku, suchej, pękającej skórze, a także trądziku. Ponadto piwo bogate w biotynę, kwas foliowy i minerały poprawia stan naszych włosów, skóry i paznokci. Kąpiel w piwie pobudza krążenie krwi, obniża jej ciśnienie. Taka kąpiel jest oryginalną formą relaksu, podczas której możemy delektować się smakiem złocistego trunku. W trakcie trwania kąpieli można pić bez ograniczeń jasne i ciemne piwo, dzięki czemu wspomagana jest hydratacja organizmu. Nagrodą jest więc nie tylko wspaniale smakujące piwo, ale także rozluźnienie, pozbycie się napięcia, zmęczenia i stresu, wypłukanie szkodliwych substancji z organizmu, regeneracja skóry oraz wspaniały wypoczynek psychiczny i fizyczny.

Pielęgnacyjne właściwości piwa to zasługa jego składników. Są to między innymi słód jęczmienny, chmiel i drożdże. W czasie kuracji nasza skóra może więc korzystać z bogactwa minerałów i witamin, spośród których szczególnie obficie reprezentowane są witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, niacyna i biotyna. Do balii nalewana jest woda i specjalne piwo kąpielowe, czasem dodawane są również inne składniki, np. miód lub ziołowa mieszanka. Temperatura kąpieli waha się w granicach 34–38 stopni Celsjusza. Pod wpływem ciepła pory skóry się rozszerzają, dzięki czemu zwiększa się efektywność zabiegu, a napięte od stresu mięśnie rozluźniają się. Piwna kąpiel to więc nie tylko kuracja pielęgnacyjna, ale i terapia odprężająca i redukująca zmęczenie. Zabieg najczęściej trwa 20-30 minut.

Co nam daje kąpiel z pianką? Przede wszystkim poprawie ulega kondycja skóry, która jest oczyszczona, odżywiona i nawilżona. Zabieg normalizuje pracę gruczołów łojowych, sprawdzi się więc w przypadku skóry tłustej oraz włosów skłonnych do przetłuszczania. Pozytywnie wpływa również na proces rogowacenia naskórka oraz zwiększa zdolności regeneracyjne skóry.

Zalecany jest w przypadku trądziku i łuszczycy. Na piwnej kuracji skorzystają także słabe i kruche paznokcie. Z uwagi na fakt, że temperatura kąpieli jest dość wysoka, zabieg nie jest zalecany osobom z nadciśnieniem krwi czy osłabionymi naczynkami oraz kobietom w ciąży.

Piwo zawiera naturalne składniki, m.in. chmiel, który działa uspokajająca oraz drożdże piwne. Drożdże oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów łojowych, zapobiegają powstawaniu wyprysków, pomagają przy infekcjach grzybicznych, w łuszczycy czy egzemie. Atakują cellulit. Skóra po kąpieli jest miękka i wygładzona. Piwo to bogate źródło witaminy B, która wzmacnia włosy i paznokcie. Jeśli „kochamy’ naszą skórę warto przygotować sobie taką kąpiel chociaż raz na dwa tygodnie.

KĄPIEL PIWNA W BALIACH

seans ok. 1 h:
20-30 min. kąpiel + 30 min. relaks na łożu z siennikiem
119,00 zł/os. wanna mała*
198,00 zł/2 os. wanna duża**
267,00 zł/3 os. wanna duża**
296,00 zł/4 os. wanna duża**

Kąpiel połączona jest z degustacją trunku: piwa lub wina

* w pokoju kąpielowym są 2 wanny małe
** w pokoju kąpielowym jest 1 wanna duża