Rezerwuj

Okolica

e9dcbc74

Dwór Słupia otoczony jest zabytkowym, rozległym parkiem z ponad stuletnimi świerkami, brzozami, lipami i grabami, przez który przepływa starorzecze Widawki. To tworzy idealny klimat do
spacerów wśród szumiących drzew.

Niezwykle malownicza jest także okolica Dworu Słupia, która zachwyca swą naturalnością i sprawia, że pobyt w naszym kompleksie jest niezwykle relaksujący.

 

Kraina wody i lasów dla miłośników natury

Blisko 50% obszaru gminy Kluki, na terenie której położony jest Dwór Słupia, stanowią kompleksy leśne. Uroku zielonym lasom dodaje przepływająca przez gminę (a także przez teren naszego Dworu) rzeka Widawka, a także zlokalizowane w okolicy stawy rybne. Urokliwe i miejscami dzikie zakątki naszej okolicy przemierzać można pieszo lub rowerem – szczególnie że dla rowerzystów wytyczono wiele pięknych ścieżek rowerowych.

 

Paintball dla szukających wrażeń

Tuż obok Dworu Słupia znajduje się pole paintballowe „Miasto duchów” – jest to opuszczony zakład przemysłowy o powierzchni około 4 ha, na którym znajduje się 5 budynków, setki metrów okopów, las oraz przeszkody z opon. Osoby szukające mocnych wrażeń z pewnością spędzą tam niesamowite chwile uczestnicząc w grach terenowych z użyciem paintballa.

Więcej informacji: http://sparta.org.pl/paintball/pole-paintballowe-miasto-duchow

 

Góra Kamieńsk dla aktywnych

Fanom aktywnego wypoczynku polecamy rekreację na oddalonej o 20 km Górze Kamieńsk, powstałej w wyniku działalności Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Zimą na Górze Kamieńsk działa stok narciarski, w pozostałe pory roku można tam korzystać z toru saneczkowego, tras rowerowych czy parku rozrywki. Więcej informacji: www.gorakamiensk.info

 

Punkty widokowe w Chabielicach i Żłobnicy dla obserwatorów

W niedalekiej odległości od Dworu Słupia znajduje się kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego KWB Bełchatów. Odwiedzając Słupię warto odwiedzić punkty widokowe w Chabielicach i Żłobnicy, z których rozpościera się niesamowity widok na „największą dziurę w Polsce”, powstałą po wykopaniu złoży węgla brunatnego. 

 

Bunkry dla poszukiwaczy przygód

W okolicy Szczercowa, wzdłuż rzeki Widawki, odnaleźć można umocnienia, okopy i schrony wybudowane przez okoliczną ludność w roku 1939. Dwa schrony zobaczyć można na wysokości zabudowań w Lubcu, na przydrożnych łąkach. Betonowe bunkry natomiast znajdują się w gminie Szczerców, na lewym brzegu bagna „Przerębiec”. Oddziały Armii „Łódź” stawiały tam opór armii niemieckiej.